Notice: Undefined offset: 1 in /home/turksatuydunet/public_html/libraries/joomla/environment/browser.php on line 282
Simetrik İnternet Uydunet

Simetrik İnternet

İndirme ve Yükleme Hızları Eşit İnternet Hizmeti

Simetrik İnternet Nedir?

İndirme (Download)  ve yükleme (upload) hızları eşit olan internete simetrik internet denir.
Standart internet paketleri örneğin 10 Mbps indirme hızı sunarken 1 Mbps yükleme hızı sunmaktadır.
Simetrik internet hizmetinde ise 5 Mbps indirme sağlanırken 5 Mpbs yükleme veya 10 Mbps indirme sağlanırken de 10 Mbps yükleme kapasitesi sağlanmaktadır.

Yükleme talebinin yoğun olduğu veya çok yüksek sayıda aynı anda internet kullanıcısının olduğu durumlarda simetrik internet yüksek performans sağlar.

Hangi Simetrik İnternet Paketi İle Nasıl Bir Hizmet Alabilirsiniz?


5 Mbps'e Kadar Simetrik İnternet:


5 Mbps indirme ve 5 Mbps yükleme işlemini aynı anda yapabilirsiniz.
5 Mbps simetrik internet ile 1 saat içinde 2 GB'lık bir dosyayı indirebilir ve aynı anda internete yükleyebilir veya karşınızdanki bir kişiye gönderebilirsiniz.
Size sağalanacak olan hız ile birlikte dosyayı indireceğiniz sunucu ve dosyayı yükleyeceğiniz veya göndereceğiniz tarafın da performansı bu iletişimi negatif yönde etkileyebilir, aksi halde en iyi şartlarda ulaşabileceğiniz veri erişim hızları bu şekilde olacaktır.


10 Mbps'e Kadar Simetrik İnternet:


10 Mbps indirme ve 10 Mbps yükleme işlemini aynı anda yapabilirsiniz.
10 Mbps simetrik internet ile 1 saat içinde 4 GB'lık bir dosyayı indirebilir ve aynı anda internete yükleyebilir veya karşınızdanki bir kişiye gönderebilirsiniz.
Size sağalanacak olan hız ile birlikte dosyayı indireceğiniz sunucu ve dosyayı yükleyeceğiniz veya göndereceğiniz tarafın da performansı bu iletişimi negatif yönde etkileyebilir, aksi halde en iyi şartlarda ulaşabileceğiniz veri erişim hızları bu şekilde olacaktır.


Tarife   Fiyat
5/5 Mbps'e kadar   :   199 TL / Ay
10/10 Mbps'e kadar   :   299 TL / Ay
15/15 Mbps'e kadar : 399 TL / Ay
20/20 Mbps'e kadar : 499 TL / Ay
* Genel kullanım alanları bir web servisi (Web Hosting, E-mail Hosting, Game Server vb.) sunan firmalar / şahıslar içindir.
* Simetrik internet aktivasyon ücreti 96 TL dir ve bir kereye mahsus alınır.
* 5 ve 10 Mbps’e kadar Simetrik internet Docsis 3.0. standartlarına uygun olan modemler ile karşılanabilecektir.
* Docsis 3.0. standartlarına uygun modem kullanmayan abonelerin tercih ettikleri hızda internet bağlantısı yapamamalarından Türksat A.Ş. sorumlu değildir.

* 20 Mbps ve üzeri hızlar Docsis 3.0. standartlarına uygun olan modemler ile karşılanabilecektir. Docsis 3.0. standartlarına uygun modem kullanmayan abonelerin tercih ettikleri hızda internet bağlantısı yapamamalarından Türksat A.Ş. sorumlu değildir.

* Hız değişimine izin veren kampanyalar kapsamında taahhüt alınmış aboneler; abone alımına açık tüm tarifelere; abone olduğu hızdan (fiyat olarak) geriye doğru hız değişikliği yapmamak şartı ile, ileri yönlü (fiyat olarak) abone olduğu hızdan daha düşük bir hıza geçmemek şartıyla istediği gibi hız değişikliği yapabilecektir. Hız değişimine izin vermeyen kampanyalara taahhüt veren aboneler, yeni tarifelere taahhüt süresi içinde geçiş yapamazlar.

* Müşterilerimiz bir ay içerisinde bir defa hız değişikliği yapabilirler.

* Faturaların son ödeme tarihinden sonra ödenmesi halinde, günlük %0,046667 oranında gecikme bedeli yansıtılmaktadır.

* Kablonet hizmeti KabloTV hizmeti ile birlikte verilebilmektedir.

* Tarifelere %18 oranında KDV ve %5 oranında ÖİV dahildir.